ВСИЧКО ЗА МРАВЧЕНАТА КИСЕЛИНА

Модератор: Scutellator

Публикувай отговор
Аватар
Dinko
Мнения: 1817
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 8:31 pm
Местоположение: Чирпан
Обратна връзка:

ВСИЧКО ЗА МРАВЧЕНАТА КИСЕЛИНА

Мнение от Dinko »

Ако някой знае на кои магазини и пчеларски дружества е отпусната
мравчена киселина да ги публикува за да си купим по 3 лева.
Защото сега ни я предлагат по 7 лева.
Гост

Re: Мравчена киселина

Мнение от Гост »

Dinko написа:Ако някой знае на кои магазини и пчеларски дружества е отпусната
мравчена киселина да ги публикува за да си купим по 3 лева.
Защото сега ни я предлагат по 7 лева.
Мравчена к-на можеш да намериш във почти всички аптеки за продажба на лабораторни материали....
gogo

Hi

Мнение от gogo »

Киселина може да се намери вав скаладове за хими4ески консумативи.
:) :) :) :) :)
drone
Мнения: 660
Регистриран на: Вто Фев 01, 2005 8:54 pm
Местоположение: Асеновград

Мнение от drone »

Аз купувам от магазин за химикали по 5 лв. за литър 85% - на киселина .Магазина е в Пловдив, Капана ,зад бившите Хали. Засега не го използвам за пчели - обработвам кожи. Работата с нея си изисква предохранитерни мерки.
splendid
Мнения: 1
Регистриран на: Чет Фев 16, 2006 5:36 pm

Мнение от splendid »

Drone, понеже пишеш, че обработваш кожи кажи ми моля те с какво мога да сваля гланца на коженото си яке за да го боядисам в друг цвят. Става дума за лицева кожа. Дай ми съвет ако можеш.
valvrv
Мнения: 492
Регистриран на: Чет Дек 15, 2005 9:05 am
Местоположение: Димитровград

Мнение от valvrv »

Преди 4 дена третирах с 60 % мравчена киселина по 50 мл на кошер с картон напоен с киселина поставен върху рамките но не върху кълбото колкото се може по в страни.Кошерите ми са с мрежесто дъно така че можех да следя за паднали акари количеството им бе малко но семействата бяха третирани през късна есен с мравчена .Засега съм много доволен и смятам и занапред да продължа да ги третирам само с кесилини(мравчена и оксалова)
Vikari
Мнения: 260
Регистриран на: Пет Апр 14, 2006 7:56 pm
Местоположение: KARLOVO

Мнение от Vikari »

valvrv написа:Преди 4 дена третирах с 60 % мравчена киселина по 50 мл на кошер с картон напоен с киселина поставен върху рамките но не върху кълбото колкото се може по в страни.Кошерите ми са с мрежесто дъно така че можех да следя за паднали акари количеството им бе малко но семействата бяха третирани през късна есен с мравчена .Засега съм много доволен и смятам и занапред да продължа да ги третирам само с кесилини(мравчена и оксалова)
Апрез лятото може ли да се третира с нея
joko
Мнения: 22
Регистриран на: Вто Юни 06, 2006 11:16 pm
Местоположение: с.Варвара обл.Пазарджик

Мнение от joko »

Predi nqkolko dni zabelqzah 4e pred edin ot ko6erite mi ima golqm podmor,za4idih se,pregledah go i ostanovih 4e ima golqmo koli4estvo akar.Postavih mu lenti varostop oba4e efekta e mnogo slab.Bihte li me posavetvali s kakvo 6te e nai dobre da go tretiram za po barzoto mu izlekuvane i dali 6te moga da izkaram med ot tozi ko6er?Spiram se na mrav4ena kiselina oba4e nesam sigoren dali 6te ima takav barz efekt.Daite mi savet.
valvrv
Мнения: 492
Регистриран на: Чет Дек 15, 2005 9:05 am
Местоположение: Димитровград

Мнение от valvrv »

с мравчена киселина на плаки може да се третира само до 20 градуса над тях има голям шанс да умре майката.Чрез изпарител за мравчена киселина който струва над 2 лв може да се третира и при големи летни температури 37 градуса.Изпарителя се пълни с 180 мл. 60% мравчена киселина и се поставя до последната рамка с пило тъй като пчелите поддържат там постоянна температура .Изпаряването трябва да става по 10-20 мл. през лятото наден и 6-10 мл. през есента.Този изпарител е изработен в Германия и е доста успешен мисля че модела които се продава в България е българско производство но принципно няма разлика.Изпарителя има многократно по голяма ефективност от плаките тъй като по принцип те са за краткотрайно третиране и би трябвало да се повтори няколко пъти а с изпарителя слагаш и забравяш ,който има мрежесто дъно ще забележи какви поражения нанася на акара.
Изображение

Изображение
друг вариант за борба с акара е с оксалова киселина ето линк към темата.но тя на трябва да се ползва по време на медосбора или ако събираш прашец в този момент.
http://alpobg.com/beeforum/viewtopic.php?t=398
ако имаш някои въпроси питай
П.П
сожи на последно място само рамка без пита или основа там ще изградят търтеево пило след като се запечата пилото изрежи го и го претопи за восък в този далак ще са над 50% ат акарите през лятото
valvrv
Мнения: 492
Регистриран на: Чет Дек 15, 2005 9:05 am
Местоположение: Димитровград

Мнение от valvrv »

Vikari написа:
valvrv написа:Преди 4 дена третирах с 60 % мравчена киселина по 50 мл на кошер с картон напоен с киселина поставен върху рамките но не върху кълбото колкото се може по в страни.Кошерите ми са с мрежесто дъно така че можех да следя за паднали акари количеството им бе малко но семействата бяха третирани през късна есен с мравчена .Засега съм много доволен и смятам и занапред да продължа да ги третирам само с кесилини(мравчена и оксалова)
Апрез лятото може ли да се третира с нея
с изпарител няма ограничение за температурата.слага се до последната рамка с пило.Аз съм изключително доволен от него.
http://website.lineone.net/~dave.cushma ... eider.html
http://www.beekeeping.com/nassenheider/index.htm
Росен Тенчев
Мнения: 108
Регистриран на: Вто Фев 28, 2006 8:54 pm
Местоположение: Пловдив

Мнение от Росен Тенчев »

Незнам какъв тип кошери използваш . Но ако са с дълбоко дъно мисля , че ще имаш по-малко проблеми с акарите . Мога да ти дам и една рецепта за почистване от акари . Пробвай бързо, ефтино,ефикасно. В 1 л вода се слагат 100 г мед и се разтварят до получаването на сироп . После слагаш сиропа в пулверизатор и напръскваш пчелите по питите . И те започват да се почистват една друга като така отстраняват акарите . :D
valvrv
Мнения: 492
Регистриран на: Чет Дек 15, 2005 9:05 am
Местоположение: Димитровград

Мнение от valvrv »

Росен Тенчев написа:Незнам какъв тип кошери използваш . Но ако са с дълбоко дъно мисля , че ще имаш по-малко проблеми с акарите . Мога да ти дам и една рецепта за почистване от акари . Пробвай бързо, ефтино,ефикасно. В 1 л вода се слагат 100 г мед и се разтварят до получаването на сироп . После слагаш сиропа в пулверизатор и напръскваш пчелите по питите . И те започват да се почистват една друга като така отстраняват акарите . :D
е Росене честно това не бях го чувал интересно :lol:
Vikari
Мнения: 260
Регистриран на: Пет Апр 14, 2006 7:56 pm
Местоположение: KARLOVO

Мнение от Vikari »

Росен Тенчев написа:Незнам какъв тип кошери използваш . Но ако са с дълбоко дъно мисля , че ще имаш по-малко проблеми с акарите . Мога да ти дам и една рецепта за почистване от акари . Пробвай бързо, ефтино,ефикасно. В 1 л вода се слагат 100 г мед и се разтварят до получаването на сироп . После слагаш сиропа в пулверизатор и напръскваш пчелите по питите . И те започват да се почистват една друга като така отстраняват акарите . :D
А с райт не става ли .... :D
valvrv
Мнения: 492
Регистриран на: Чет Дек 15, 2005 9:05 am
Местоположение: Димитровград

Мнение от valvrv »

Vikari написа:
Росен Тенчев написа:Незнам какъв тип кошери използваш . Но ако са с дълбоко дъно мисля , че ще имаш по-малко проблеми с акарите . Мога да ти дам и една рецепта за почистване от акари . Пробвай бързо, ефтино,ефикасно. В 1 л вода се слагат 100 г мед и се разтварят до получаването на сироп . После слагаш сиропа в пулверизатор и напръскваш пчелите по питите . И те започват да се почистват една друга като така отстраняват акарите . :D
А с райт не става ли .... :D
става ако искаш да унищожиш пчелите които са полепнали по акарите които отглежда човек :lol: :lol:
Росен Тенчев
Мнения: 108
Регистриран на: Вто Фев 28, 2006 8:54 pm
Местоположение: Пловдив

Мнение от Росен Тенчев »

Смятам , че иронията е излишна . И на valvrv ще изпратя две страници . Ако иска после да ги пусне във форума .
Публикувай отговор

Обратно към “Болести и неприятели / Diseases and foes”