Мравки върху таблата на кошерите !

Модератор: Scutellator

boicho24
Мнения: 23
Регистриран на: Пон Фев 13, 2006 4:35 pm

Мравки върху таблата на кошерите !

Мнение от boicho24 »

Колеги върху таблите на кошерите ми се развъждат много мравки. Чудя се какво да правя за да се боря с тях. Ако знае някои ефективен метод моля да го сподели. Ще Ви бъда благодарен.
valaz
Мнения: 526
Регистриран на: Пон Апр 09, 2007 9:48 pm
Местоположение: София

Re: Мравки върху таблата на кошерите !

Мнение от valaz »

Ще ти кажа, какво да не правиш. Една позната в по-далечното минало имала същия проблем и напръскала мравките с инсектициден спрей. Загинали както мравките, така и цялото пчелно семейство!
dakata_86_
Мнения: 33
Регистриран на: Сря Юни 08, 2011 11:53 pm

Re: Мравки върху таблата на кошерите !

Мнение от dakata_86_ »

Ами аз отворих капачето на хранилката така че да могат пчелите да влизат там не знам дали е много правилно но мисля че трябва да ги прогонят.
srg
Мнения: 91
Регистриран на: Съб Фев 25, 2006 6:00 pm

Re: Мравки върху таблата на кошерите !

Мнение от srg »

Аз слагам стръкчета от домати /култуци/. Не ги пропъжда съвсем но не се въдят.
volodq
Мнения: 234
Регистриран на: Вто Юни 29, 2010 7:03 pm
Местоположение: Враца-70бр.ЛР и ДБ

Re: Мравки върху таблата на кошерите !

Мнение от volodq »

boicho24 написа:Колеги върху таблите на кошерите ми се развъждат много мравки. Чудя се какво да правя за да се боря с тях. Ако знае някои ефективен метод моля да го сподели. Ще Ви бъда благодарен.
Наръси със сол или дървесна пепел таблите.
Всичко трябва да се прави толкова просто,колкото е възможно.Но не по-просто. Алберт Айнщайн
ivandespotov
Мнения: 467
Регистриран на: Сря Мар 05, 2008 5:32 pm
Местоположение: Видин
Обратна връзка:

Re: Мравки върху таблата на кошерите !

Мнение от ivandespotov »

volodq написа:
boicho24 написа:Колеги върху таблите на кошерите ми се развъждат много мравки. Чудя се какво да правя за да се боря с тях. Ако знае някои ефективен метод моля да го сподели. Ще Ви бъда благодарен.
Наръси със сол или дървесна пепел таблите.
И добави малко оцет, няколко пъти и се получава!
valaz
Мнения: 526
Регистриран на: Пон Апр 09, 2007 9:48 pm
Местоположение: София

Re: Мравки върху таблата на кошерите !

Мнение от valaz »

При мен под покрива на един от кошерите се развъждат едри черни мравки. Като вдигна покрива, под него е цял мравуняк. На места се виждат купчинки от части от пчели. След старателно измитане на мравките с пчеларската четка отварям кошера. След всяко отваряне на кошера се нарушава заклейването на покривната табла и се отварят пролуки, през които мравките могат да влизат в кошера. Предстои да опитам действието на доматените стебла и солта.
RANOBUDEN
Мнения: 21
Регистриран на: Чет Ное 03, 2011 10:42 pm

Re: Мравки върху таблата на кошерите !

Мнение от RANOBUDEN »

Това с доматените листа е още един мит.
Аз съм покрил цялата табла под капака с доматени листа и на другия ден отварям-пълно с мравки и яйца.
Аватар
ba4o_ivan1976
Мнения: 633
Регистриран на: Сря Май 06, 2009 8:17 am
Местоположение: чилина
Обратна връзка:

Re: Мравки върху таблата на кошерите !

Мнение от ba4o_ivan1976 »

Сега както се стопли времето ще изчезнат! Не се притеснявайте и кърлежите ще изчезнат!
http://ba4o.mylivepage.com/ Изборът, а не случайността определя съдбата на човек.
dakata_86_
Мнения: 33
Регистриран на: Сря Юни 08, 2011 11:53 pm

Re: Мравки върху таблата на кошерите !

Мнение от dakata_86_ »

Аз неразбрах грешка ли сам напраил кадето сам отворил капачето на хранилката.
Аватар
ba4o_ivan1976
Мнения: 633
Регистриран на: Сря Май 06, 2009 8:17 am
Местоположение: чилина
Обратна връзка:

Re: Мравки върху таблата на кошерите !

Мнение от ba4o_ivan1976 »

Аз лично мисля ДА!
http://ba4o.mylivepage.com/ Изборът, а не случайността определя съдбата на човек.
dakata_86_
Мнения: 33
Регистриран на: Сря Юни 08, 2011 11:53 pm

Re: Мравки върху таблата на кошерите !

Мнение от dakata_86_ »

Днес ходих да видя какво става нямаше и една мравка но обаче бяха почнали да грезат студиопора явно им е горещо.
търтей Радко
Мнения: 27
Регистриран на: Съб Май 26, 2012 10:52 pm

Re: Мравки върху таблата на кошерите !

Мнение от търтей Радко »

На три кошера имам мравки ,опитвах какво ли не ,бе и с лук мазах ...оттърванка няма. Като прочетох горния пост, ми щукна една идея :idea: Ако върху капака се сложи нещо черно (найлон,черна хартия ) и се затисне с два три камъка, да не го вдига вятъра, няма ли да се нагрее добре възглавницата и да "изпукат"( или избягат) от жега мравките :roll: И слад като се оттърват кошерите от тях- да се махне книгата .....
nedqlka
Мнения: 27
Регистриран на: Нед Фев 11, 2007 10:00 am

Re: Мравки върху таблата на кошерите !

Мнение от nedqlka »

търтей Радко написа:На три кошера имам мравки ,опитвах какво ли не ,бе и с лук мазах ...оттърванка няма. Като прочетох горния пост, ми щукна една идея :idea: Ако върху капака се сложи нещо черно (найлон,черна хартия ) и се затисне с два три камъка, да не го вдига вятъра, няма ли да се нагрее добре възглавницата и да "изпукат"( или избягат) от жега мравките :roll: И слад като се оттърват кошерите от тях- да се махне книгата .....
Сяра от аптеката, смесена с брашно се ръси върху таблата и резултата е сигурен . От години това ми е борбата, че в гората мравки, колко искаш.
търтей Радко
Мнения: 27
Регистриран на: Съб Май 26, 2012 10:52 pm

Re: Мравки върху таблата на кошерите !

Мнение от търтей Радко »

Не е ли опасно , ако попадне сяра при пчелите , при вдигане на възглавницата примерно :?:
Публикувай отговор

Обратно към “Болести и неприятели / Diseases and foes”