ВСИЧКО ЗА МРАВЧЕНАТА КИСЕЛИНА

Модератор: Scutellator

Публикувай отговор
valvrv
Мнения: 492
Регистриран на: Чет Дек 15, 2005 9:05 am
Местоположение: Димитровград

Мнение от valvrv »

Росен Тенчев написа:Смятам , че иронията е излишна . И на valvrv ще изпратя две страници . Ако иска после да ги пусне във форума .
пращай ще ги кача
Vikari
Мнения: 260
Регистриран на: Пет Апр 14, 2006 7:56 pm
Местоположение: KARLOVO

Мнение от Vikari »

Росен Тенчев написа:Смятам , че иронията е излишна . И на valvrv ще изпратя две страници . Ако иска после да ги пусне във форума .
ОК...не се :( просто се пошегувах...считам, че тук човек може да научи много ...защото хората са откровени/ пчеларите/ а и аз дължа доста от познанията си от форума а част от някои намирам потвърждение именно тук ..на това което чета ...но все още ми липсва достатъчен практически опит ... :)
joko
Мнения: 22
Регистриран на: Вто Юни 06, 2006 11:16 pm
Местоположение: с.Варвара обл.Пазарджик

Мнение от joko »

Поставих празна рамка и 6те видим какав 6те е ефекта.Оба4е май запо4на да намалява подмора.Но все о6те го има.Това за мрав4ената киселина е мн интересно 6те го пробвам на есен.А този изпарител колко време стои в ко6ера през разли4ните сезони?
Росен Тенчев
Мнения: 108
Регистриран на: Вто Фев 28, 2006 8:54 pm
Местоположение: Пловдив

Мнение от Росен Тенчев »

Нестава въпрос за цупене ние несме малки деца . Аз изхождам от принципа ако неможе да помогна на някого гледам дане му навредя .Интересувам се повече от биологичната и механична борба - защото по мое мнение е по ефикасна и няма опасни последствия за пччелите и за консуматорите на пчелните продукти .Замислям се върху идеята за биологично чисти продукти произведени по природосъобразен начин . :roll:
Vikari
Мнения: 260
Регистриран на: Пет Апр 14, 2006 7:56 pm
Местоположение: KARLOVO

Мнение от Vikari »

Росен Тенчев написа:Нестава въпрос за цупене ние несме малки деца . Аз изхождам от принципа ако неможе да помогна на някого гледам дане му навредя .Интересувам се повече от биологичната и механична борба - защото по мое мнение е по ефикасна и няма опасни последствия за пччелите и за консуматорите на пчелните продукти .Замислям се върху идеята за биологично чисти продукти произведени по природосъобразен начин . :roll:
Ок напълно съм съгласен с теб..за лекуването ..бях чел някъде зе лебни чайове от Риган, мащерка и още нещо...не си спомням ..описваше се действието на ригана, почти с ефекта на антибиотици...мен също ме интересува подхранването на отводките...понеже ще го правя със захарен сироп ...дали не мога да му добавям някакви витамини ...за подсилване на пчелите ..иначе то гол сироп ...ше ги измори ...освен разбира се инвентирал сироп ...но и внего би трябвало да се добавя нещо ...пчелата и тя е живо същество...ти можеш ли да ядеш само боб ....пък и ако речеш и само месо...не става нали ....
valvrv
Мнения: 492
Регистриран на: Чет Дек 15, 2005 9:05 am
Местоположение: Димитровград

Мнение от valvrv »

за биологичната борба срещу акара може би сте чували за пудрата захар.След третирането акарите започват да падат след 1 час и продължават 24 часа.Унищожава само акарите извън запечатаното пило.за да се унищожат и тези които са в зап. пило трябва да се третира 3-4 пъти през 5 дни.Метода е подходящ за пчелари с малко кошери
Изображение
http://bwrangler.madpage.com/bee/gbla.htm
Последно промяна от valvrv на Пон Юни 12, 2006 11:00 am, променено общо 1 път.
valvrv
Мнения: 492
Регистриран на: Чет Дек 15, 2005 9:05 am
Местоположение: Димитровград

Мнение от valvrv »

valvrv написа:
Росен Тенчев написа:Смятам , че иронията е излишна . И на valvrv ще изпратя две страници . Ако иска после да ги пусне във форума .
пращай ще ги кача
Изображение
но май е за пчелната въшка а не за акара
Росен Тенчев
Мнения: 108
Регистриран на: Вто Фев 28, 2006 8:54 pm
Местоположение: Пловдив

Мнение от Росен Тенчев »

Vikari написа:
Росен Тенчев написа:Нестава въпрос за цупене ние несме малки деца . Аз изхождам от принципа ако неможе да помогна на някого гледам дане му навредя .Интересувам се повече от биологичната и механична борба - защото по мое мнение е по ефикасна и няма опасни последствия за пччелите и за консуматорите на пчелните продукти .Замислям се върху идеята за биологично чисти продукти произведени по природосъобразен начин . :roll:
Ок напълно съм съгласен с теб..за лекуването ..бях чел някъде зе лебни чайове от Риган, мащерка и още нещо...не си спомням ..описваше се действието на ригана, почти с ефекта на антибиотици...мен също ме интересува подхранването на отводките...понеже ще го правя със захарен сироп ...дали не мога да му добавям някакви витамини ...за подсилване на пчелите ..иначе то гол сироп ...ше ги измори ...освен разбира се инвентирал сироп ...но и внего би трябвало да се добавя нещо ...пчелата и тя е живо същество...ти можеш ли да ядеш само боб ....пък и ако речеш и само месо...не става нали ....
Незнам колко отводки ще подсилваш но най-добрият вариант замен е с мед. Ако имаш захаросан на отводка на няколко дена слагаш по 3 супени лъжеци мед . Ако имаш и прашец още подобре . А за сиропите си имам собствена теория , нали всички сме ПРОФЕСОРИ . Аз поне смятам , че една от причините за развитието на акарите в пчелните семейства е даването на сиропи които от своя страна повишават влажността в кошера и реално ние сами създаваме идеалните условия за развитието на акара.Тази година съм подхранвал само с мед и има ефект . Но за да се подсигуриш пробвай само на една отводка за да сравниш . УСПЕХ :!: :idea:
Росен Тенчев
Мнения: 108
Регистриран на: Вто Фев 28, 2006 8:54 pm
Местоположение: Пловдив

Мнение от Росен Тенчев »

valvrv написа:
valvrv написа:
Росен Тенчев написа:Смятам , че иронията е излишна . И на valvrv ще изпратя две страници . Ако иска после да ги пусне във форума .
пращай ще ги кача
Изображение
но май е за пчелната въшка а не за акара
Прав си за тази статия но някъде другаде четох нещо подобно . Там имаше и рецепта с чай .
Vikari
Мнения: 260
Регистриран на: Пет Апр 14, 2006 7:56 pm
Местоположение: KARLOVO

Мнение от Vikari »

Росен Тенчев написа:
Vikari написа:
Росен Тенчев написа:Нестава въпрос за цупене ние несме малки деца . Аз изхождам от принципа ако неможе да помогна на някого гледам дане му навредя .Интересувам се повече от биологичната и механична борба - защото по мое мнение е по ефикасна и няма опасни последствия за пччелите и за консуматорите на пчелните продукти .Замислям се върху идеята за биологично чисти продукти произведени по природосъобразен начин . :roll:
Ок напълно съм съгласен с теб..за лекуването ..бях чел някъде зе лебни чайове от Риган, мащерка и още нещо...не си спомням ..описваше се действието на ригана, почти с ефекта на антибиотици...мен също ме интересува подхранването на отводките...понеже ще го правя със захарен сироп ...дали не мога да му добавям някакви витамини ...за подсилване на пчелите ..иначе то гол сироп ...ше ги измори ...освен разбира се инвентирал сироп ...но и внего би трябвало да се добавя нещо ...пчелата и тя е живо същество...ти можеш ли да ядеш само боб ....пък и ако речеш и само месо...не става нали ....
Незнам колко отводки ще подсилваш но най-добрият вариант замен е с мед. Ако имаш захаросан на отводка на няколко дена слагаш по 3 супени лъжеци мед . Ако имаш и прашец още подобре . А за сиропите си имам собствена теория , нали всички сме ПРОФЕСОРИ . Аз поне смятам , че една от причините за развитието на акарите в пчелните семейства е даването на сиропи които от своя страна повишават влажността в кошера и реално ние сами създаваме идеалните условия за развитието на акара.Тази година съм подхранвал само с мед и има ефект . Но за да се подсигуриш пробвай само на една отводка за да сравниш . УСПЕХ :!: :idea:
Даааа но като нямям мед ...а да рисковам с купуване на чужд не ми се иска....между другото си прав за акарите...кошерите които си купих бяха зазимени с достатъчно, че дори и повеч мед ...а и преди това не са били подхранвани ..и не се забелязват акари...подмора е в рамките на приличното...а и двете ми семейства са страшно силни...просто удоволствие...
Vikari
Мнения: 260
Регистриран на: Пет Апр 14, 2006 7:56 pm
Местоположение: KARLOVO

Мнение от Vikari »

valvrv написа:за биологичната борба срещу акара може би сте чували за пудрата захар.След третирането акарите започват да падат след 1 час и продължават 24 часа.Унищожава само акарите извън запечатаното пило.за да се унищожат и тези които са в зап. пило трябва да се третира 3-4 пъти през 5 дни.Метода е подходящ за пчелари с малко кошери
Изображение
http://bwrangler.madpage.com/bee/gbla.htm
Къде ги пудриш в кошера ..или отвън :idea: и ...от къде може да се намери този изпарител за мравчена киселина
valvrv
Мнения: 492
Регистриран на: Чет Дек 15, 2005 9:05 am
Местоположение: Димитровград

Мнение от valvrv »

Vikari написа:
valvrv написа:за биологичната борба срещу акара може би сте чували за пудрата захар.След третирането акарите започват да падат след 1 час и продължават 24 часа.Унищожава само акарите извън запечатаното пило.за да се унищожат и тези които са в зап. пило трябва да се третира 3-4 пъти през 5 дни.Метода е подходящ за пчелари с малко кошери
Изображение
http://bwrangler.madpage.com/bee/gbla.htm
Къде ги пудриш в кошера ..или отвън :idea: и ...от къде може да се намери този изпарител за мравчена киселина
с пудра захар не съм пробвал но гледам Американците доста го използват като алтернативен метод но е много трудоемък.а за мревчената има го в пчеларските магазини в стара загора е 2.6 лв но мисля че от производите е доста по евтино ако някои знае такъв да пише там цената май е под 2 лв тук в пчеларския портал в статий за мравчената има споменато нещо по този въпрос ако не се лъжа май казват че е 1.80 лв.Иначе аз съм много доволен изпарителя стоя 10 дена в кошера до последната рамка с пило точно тогава температурите се покачиха но нямах загуба на майка наистина когато е до пилото те си поддържат постоянна темп. и външната не оказва влияние под мрежата постоянно падаха акари така че за мен това е най добрият метод за борба :
#1 дълготрайно третиране с мравчена киселина 60 % с изпарител в началото на пролетта 180 мл цена 0.50 лв#1 дълготрайно третиране 20 дни есента с 180 мл мравчена киселина 60 % с изпарител цена 0.50 лв
изпарителя се поставя до последната рамка с пило
#1 третиране с оксалова киселина с изпарител когато няма пило късно есента 2.5 гр оксалова киселина кристали(изпарителя ще си го правя сам или електрически или с горелка) цена само тока или горивото за горелката сумата е нищожна
Vikari
Мнения: 260
Регистриран на: Пет Апр 14, 2006 7:56 pm
Местоположение: KARLOVO

Мнение от Vikari »

valvrv написа:
Vikari написа:
valvrv написа:за биологичната борба срещу акара може би сте чували за пудрата захар.След третирането акарите започват да падат след 1 час и продължават 24 часа.Унищожава само акарите извън запечатаното пило.за да се унищожат и тези които са в зап. пило трябва да се третира 3-4 пъти през 5 дни.Метода е подходящ за пчелари с малко кошери
Изображение
http://bwrangler.madpage.com/bee/gbla.htm
Къде ги пудриш в кошера ..или отвън :idea: и ...от къде може да се намери този изпарител за мравчена киселина
с пудра захар не съм пробвал но гледам Американците доста го използват като алтернативен метод но е много трудоемък.а за мревчената има го в пчеларските магазини в стара загора е 2.6 лв но мисля че от производите е доста по евтино ако някои знае такъв да пише там цената май е под 2 лв тук в пчеларския портал в статий за мравчената има споменато нещо по този въпрос ако не се лъжа май казват че е 1.80 лв.Иначе аз съм много доволен изпарителя стоя 10 дена в кошера до последната рамка с пило точно тогава температурите се покачиха но нямах загуба на майка наистина когато е до пилото те си поддържат постоянна темп. и външната не оказва влияние под мрежата постоянно падаха акари така че за мен това е най добрият метод за борба :
#1 дълготрайно третиране с мравчена киселина 60 % с изпарител в началото на пролетта 180 мл цена 0.50 лв#1 дълготрайно третиране 20 дни есента с 180 мл мравчена киселина 60 % с изпарител цена 0.50 лв
изпарителя се поставя до последната рамка с пило
#1 третиране с оксалова киселина с изпарител когато няма пило късно есента 2.5 гр оксалова киселина кристали(изпарителя ще си го правя сам или електрически или с горелка) цена само тока или горивото за горелката сумата е нищожна
Тенкс....ще го потърся в пловдив ...предполагам, че в магазина на Лега ще го има ...или на друго място.....
valvrv
Мнения: 492
Регистриран на: Чет Дек 15, 2005 9:05 am
Местоположение: Димитровград

Моите инструменти за борба с вароатозата снимки

Мнение от valvrv »

изпарители за мравчена киселина,слага се по 180 мл 60 %мравчена киселина изпарява се за около 2 седмици слага се до последната пита с пило.Унижожава и акарите в пилото не съм забелязал до сега загуба на майка при работата с изпарител ,за разлика от тази с плаки
Изображение
ето един и от 1 лев
Изображение


заготовка за направата на изпарител за оксалова киселина
Изображение

перицин 18 лв

Изображение

Изображение
petermar
Мнения: 233
Регистриран на: Чет Фев 15, 2007 10:12 am
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Мнение от petermar »

Valvrv как използваш перицина на Bayer с накапване ли и какви дози приблизително слагаш на семейство.
Питам те защото миналата година си купих един препарат на основата на перицин 1 Л беше 19 EUR. Беше много ефикасен. Ако може да се замени изцяло с перицин ще е супер.
Публикувай отговор

Обратно към “Болести и неприятели / Diseases and foes”